تولید

کاکوفیلم در تلاش است یک سیستم نظام مند برای تولید کاملا حرفه ای فیلم کوتاه ایجاد کند. ما در کاکوفیلم سعی بر این داریم تا با توجه به تجربیات خود در تولید فیلم کوتاه، فیلم ایده آل فیلمساز با بهترین کیفیت، و بدون اسراف در سرمایه و زمان، تولید و آماده نمایش کنیم.
کاکوفیلم با توجه به جایگاهی که شما برای آن در پروژه خود قائل هستید، اعم از تهیه کننده، تهیه کننده اجرایی و مدیرتولید می تواند خدمات ارائه دهد.

برآورد هزینه تولید

یکی از مراحل مهم ساخت فیلم کوتاه، برآورد هزینه دقیق و قابل اجرا است. در خیلی از موارد دیده شده که با یک برآورد اشتباه پروژه آغاز و به دلیل عدم دقت در برآورد هزینه ها، ساخت فیلم نیمه تمام مانده و فقط تبدیل به یک خاطره بد در ذهن و روح فیلمساز شده است.  کاکو فیلم با توجه به تجربه های متعدد در تولید فیلم کوتاه و شناخت درست از هزینه ها و فعالان این حوزه در زمینه های گوناگون، می تواند هزینه های فیلم شما را دقیق کارشناسی و تخمین بزند تا با یک مدیریت درست، با کمترین ریسک، فیلم دلخواهتان را تولید کنید.

حمایت در تامین مالی

راه های متفاوتی برای تأمین مالی یک پروژه فیلم کوتاه وجود دارد. مانند کمک گرفتن از سازمان هایی که از فیلم کوتاه حمایت می کنند، جذب اسپانسر و سرمایه گذار، انجام کارهای داوطلبانه و از همه مهم تر می توان از فاند گرفتن در بخش های مختلف فیلم، نام برد. کاکو فیلم بعد از بررسی فیلمنامه و جلسه حضوری با فیلمساز تمام این راه ها را بررسی کرده و برای انتخاب بهترین مسیر در کنارتان خواهد بود.

دفتر جهت تولید

با توجه به نیاز به برگزاری جلسات متعدد و گپ و گفت های متوالی بین عوامل مختلف یک فیلم کوتاه، و مراحلی مثل تمرین بازیگران، تست گریم و لباس و… لازم است که مکانی برای مرحله پیش تولید فیلم در نظر گرفته شود. کاکوفیلم می تواند این امکان را برای گروه های مختلف کاری ایجاد کند و در انتخاب و تهیه یک دفتر مناسب همراهتان باشد.

انتخاب عوامل

انتخاب عوامل یکی دیگر از مراحل حساس در فیلم کوتاه است که تنها با یک اشتباه ممکن است عواقب جبران ناپذیری روی کل پروژه داشته باشد. کاکو فیلم با جمع آوری اطلاعات و سوابق طیف گسترده ای از هنرمندانی که در سینما فعال هستند، می تواند فرآیند انتخاب عوامل را برای شما تسهیل کند تا با شناخت بهتر، انتخاب درست تری داشته باشید.

تامین لوکیشن

غالبا پیدا کردن و انتخاب لوکیشن یک مرحله سخت و وقت گیر است. همچنین نبود فضاهای متعدد و متنوع و محدودیت بودجه از مشکلات همیشگی فیلمسازان فیلم کوتاه بوده است. کاکو فیلم تلاش می کند بستری فراهم آورد، از انتخاب های گسترده که در کمترین زمان و هزینه در دسترس شما قرار گیرد.

تامین تجهیزات

تامین تجهیزات بروز، سالم، کافی و مناسب فیلم از مهم ترین مسائلی ست که روی کیفیت فیلم تاثیر بسزایی دارد. اما هزینه بالای اجاره تجهیزات همیشه برای فیلمسازان فیلم کوتاه که با بودجه کم فیلم می سازند، همیشه دردسرساز خواهد بود.

از این رو کاکو فیلم طی تفاهمنامه هایی با مراکز مختلف اجاره تجهیزات سعی بر حل این مشکل دارد. تا با هزینه مناسب، بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات فیلمسازی را سر صحنه ببرید.

اخذ مجوزهای مربوطه

با توجه به شرایط مختلفی که ساخت هر فیلم کوتاه دارد و قوانین رسمی کشور، ساخت هرگونه فیلم در مکان‌های خصوصی و عمومی، نیاز به اخذ مجوز از مراجع قانونی دارد، همچنین در صورت لزوم به استفاده از اموال عمومی باید از سازمان مربوطه مجوزهای لازم گرفته شود‌، در غیر اینصورت ممکن است مشکلات فراوانی در روند پروژه ایجاد شود. کاکو فیلم با توجه به تجربیات گذشته خود در این زمینه، می‌تواند روند هماهنگی‌ها و اخذ مجوزهای لازم را در مطمئن‌ترین شرایط و با حداقل زمان به انجام رساند.

ثبت قراردادها

یکی از بحث‌های چالش برانگیز در عرصه فیلم‌سازی، چگونه قرارداد بستن با عوامل است. از آن جا که معمولا فیلمسازان جواب درستی برای این مساله پیدا نمی‌کنند، از عقد قرارداد با عوامل پروژه سرباز می‌زنند و همین امر می‌تواند سبب پیش آمدن مشکلات گردد.
کاکوفیلم با مشاوره از افراد متخصص در حوزه‌های حقوقی و بررسی نکته‌ها و شرایط خاص هر پروژه، در تنظیم و عقد قراردادها در کنارتان خواهد بود.

بیمه

یکی از مهم‌ترین وظیفه فیلمسازان و مدیران پروژه، حفظ امنیت و جان افراد شاغل در آن است. طبق قوانین حاکم بر کشور مدیر پروژه موظف است در هنگام بروز حوادث غرامت‌ خسارت‌های وارده را به فرد حادثه دیده پرداخت نماید. برای جلوگیری از پرداخت غرامت در هنگام بروز حوادث باید پروژه و افراد حاضر در آن توسط مدیر پروژه تحت پوشش بیمه با کلوزهای مناسب قرار گیرد.
کاکوفیلم با توجه به داشتن مشاوران و کارشناسان حوزه بیمه و تسلط به قوانین بیمه‌ای و ارتباط با شرکت‌های بیمه‌گر، می‌تواند این فرآیند را برای شما مطمئن‌تر و کم هزینه‌تر انجام دهد.

نظارت

کاکوفیلم، با بهره‌گیری از افراد باتجربه در تولید فیلم کوتاه در تمام پروژه هایی که حضور دارد، وظیفه خود می داند که در تمام مراحل کار از مرحله پیش‌تولید تا پخش بر روند کار نظارت داشته باشد، تا در بهترین شرایط و کمترین خطا و اشتباه امور اجرایی انجام شوند.

تبلیغات

کاکوفیلم با توجه به اهمیت دیده شدن فیلم و عوامل پدید آورنده آن، تبلیغات را عامل مهمی در معرفی فیلم می‌داند. ما با حضور در تمام مراحل آماده‌سازی مواد تبلیغاتی مثل تیزر و پوستر، بروشورهای مربوطه و… همراهی‌تان می‌کنیم. ضمن این که روابط عمومی کاکوفیلم وظیفه ارتباط با خبرگزاری‌ها و تنظیم خبر و انتشار فیلم را به بهترین نحو در خبرگزاری‌های مختلف، به عهده خواهد داشت.

اکران خصوصی

کاکوفیلم برای تمام پروژه‌هایی که خود در آن حضور فعال دارد، با برنامه‌ریزی و هماهنگی با صاحبان مادی فیلم و سالن هایی که امکان نمایش فیلم را دارند، برای هر فیلم اقدام به برگزاری مراسم اکران خصوصی، به همراه تشریفات مناسب با حضور عوامل، خبرنگاران و منتقدان فیلم کوتاه خواهد کرد.

برای مشاهده فرم باید وارد سایت شوید، برای ورود اینجا کلیک کنید
اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، اینجا کلیک کنید